23.08.2000 - novinky - slovníček pojmů
(Ne)známé pojmy

diskmag - elektronický časopis. Toto slovo je vlastně složenina ze slov disk magazine. Elektronických časopisů je několik druhů a rozdělují se podle způsobu provedení, tedy spíše podle toho, čím si koncový čtenář časopis prohlíží. Pro prohlížení se v dnešní době může použít třeba Internet Explorer - takovým časopisům se říká HTMLmagy, protože texty jsou psané v jazyce HTML, který je srozumitelný pro internetové prohlížeče. Takové elektronické časopisy se ale řadí mezi podřadné, protože ikdyž dnes již umožňují celkem dobré multimédiální vydořádění, nemůžou se rovnat programům, které jsou pro tvorbu elektronických časopisů dělané. Taky tvůrce HTMLmagu nemůže mít nikdy jistotu, že se u čtenáře zobrazí stránka tak, jak on chtěl, protože jedna stránka může mít mnoho tváří.

engine - je to program, který dělá diskmag diskmagem. Engine zajišťuje správné zobrazení článku na každém počítači a chová se přesně tak, jak ho tvůrce nastavil. Teoreticky by se dalo říct, že je to obdoba internetového prohlížeče, který je speciálně stavěný na tvorbu diskmagu a ne prohlížení internetových stránek. V enginu je také mnohem více multimediálních funkcí, které by jste v netovém prohlížeči jen težko našli. Takže, co to ten engine vlastně je? - program, plnící přesné instrukce od tvůrce a multimediální zobrazovač textu.

NewReality - engine pro tvorbu diskmagů. Naší snahou je, aby se program NewReality stal co nejuniverzálnějším a nejlepším enginem pro diskmagy. Budeme vám vděčni za jakoukoliv pomoc při tvorbě.